BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake och skål (dds) 4925049
nr 492 5049
Ljusstake och skål (dds)
Erik Höglund (1932-1998), Boda Glasbruk 1950-tal, ofärgat glas, ljusstake höjd ca 20 cm, signerad Boda H 1132, skål diameter 12 cm, signerad H 1207 / 125
måndag 29 oktober 2007
kl 16:30:02